Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy okra, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 100 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Lämmin currynkeltaisen sävy ja hienostunut meleerattu ilme tekevät tästä materiaalista ihanteellisen valinnan sisustuksen kohokohtiin. Tiivis ja tasainen kudos antaa kankaalle kestävän ja ryhdikkään ulkonäön, joka sopii erinomaisesti esimerkiksi verhoiluun, tyynyihin tai muihin kodin sisustuselementteihin. Pinnan mattapintainen viimeistely ja selvästi erottuva, hieno kudontakuvio tuovat syvyyttä ja luonnetta, mikä korostaa värin eloisuutta ja antaa tilaan lämpöä.

Kankaan joustavuus ja keskivahva paino tekevät siitä helposti työstettävän niin huonekalujen uudelleenverhoilussa kuin erilaisten DIY-projektien toteuttamisessa. Tämä materiaali soveltuu myös pienempiin sisustusratkaisuihin, kuten istuintyynyihin tai seinäkoristeisiin, joissa kaivataan kestävyyttä ja kaunista tekstuuria. Tutustu verhoilukankaiden valikoimaan, löydä puoli-panama-kankaat tai tutustu mokkanahkajäljitelmään ja tekonahkaan sekä huonekalujen veluurikankaisiin löytääksesi lisää vaihtoehtoja sisustukseen.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →