Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy minttu, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 90 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Huonekalukangas rakenteella – Minttu on kudottu verhoilukangas 100% polyesteristä, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100 – 24.HPL.11262
– Rakenne: Kudottu rakenteellinen verhoilukangas
– Kulutuskestävyys: 115.000 Martindale

Mintunsävy antaa rauhallisen ilmeen, joka toimii sekä vaaleissa että värikkäämmissä sisustuksissa. Kudottu rakenne luo pintaan syvyyttä, joten suuret pinnat eivät näytä visuaalisesti litteiltä.

Laatua käytetään usein nojatuolien ja sohvien uudelleenverhoiluun, kiinteisiin tyynyihin, penkkipehmusteisiin ja sängynpäätyihin. Korkea kulutuskestävyys tekee kankaasta sopivan paljon käytettyihin ympäristöihin, kun haluat pinnan, joka kestää arjessa päivästä toiseen.

Rakenne auttaa myös peittämään pieniä käytön jälkiä. Samalla kangas on vakaa, mikä tekee siitä helpon työstää tuotannossa, kun leikataan useita samanlaisia osia ja ommellaan tarkkoja saumoja.

Kangaskaupat ja verhoilijat valitsevat usein tämän tyypin varmaksi perustuotteeksi valikoimaan. Väri toimitetaan tasalaatuisena rullasta toiseen, joten voit tilata lisää samaan sarjaan tai myöhempään täydennystoimitukseen ilman ei-toivottuja sävyeroja.

Puhdista ja huolla sillä menetelmällä, jota normaalisti käytät huonekalutekstiileille. Testaa aina pienelle, näkymättömälle alueelle ennen täyspuhdistusta. Vältä kuivausrumpua.

Katso lisää värejä ja laatuja kategoriasta Huonekalukangas rakenteella.

Tilaa alkaen 10 m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →