Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy punainen, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 84 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Tämä syvän rubiininpunainen kangas hurmaa ylellisellä ulkonäöllään ja hienovaraisella tekstuurillaan. Kankaan tasainen ja hieno kudos luo pehmeän sekä elegantin pinnan, joka heijastaa valoa kauniisti ja antaa kokonaisuudelle lämpöä ja syvyyttä. Laadukkaasti viimeistellyt, suorat reunat kertovat huolellisesta valmistuksesta ja tekevät kankaasta erinomaisen valinnan sekä vaatteiden ompeluun että kodinsisustuksen kohteisiin.

Kankaan pehmeä mutta kestävä rakenne soveltuu hyvin esimerkiksi tyylikkäisiin verhoihin, sohvan tai tuolien verhoiluun sekä tyynyjen ja muiden sisustustekstiilien valmistukseen. Materiaalin keskivahva paksuus mahdollistaa myös luovat ompeluprojektit, kuten laukut tai erilaiset askartelutyöt. Syvät punaisen sävyt tuovat tilaan lämpöä ja hienostuneisuutta, oli kyse sitten modernista tai klassisesta sisustuksesta.

Tutustu myös muihin verhoilukankaisiin, esimerkiksi gobeliinikankaisiin, puoli-panama-vaihtoehtoihin, mokkanahkaa muistuttaviin kankaisiin ja veluurivaihtoehtoihin täydentääksesi sisustusta ja luodaksesi yhtenäisen ilmeen eri tiloihin.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →