Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy vaalea taupe, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 70 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Huonekalukangas rakenteella – light taupe on kudottu huonekalukangas, 100% polyesteriä, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100–24.HPL.11262
– Rakenne: Kudottu, rakenteellinen pinta
– Hankauskestävyys: 115.000 Martindale

Light taupe antaa vaalean, neutraalin ilmeen, joka avartaa tiloja, joissa on rajallisesti päivänvaloa. Kudottu rakenne tekee sävystä elävämmän kuin sileä pinta ja vähentää täysin tasaisen ilmeen vaikutelmaa suurilla kalustepinnoilla. Laatua käytetään usein tuoleihin ja sohviin, mutta se sopii myös pehmusteisiin, penkkeihin ja sängynpäätyihin, kun haluat vaalean perussävyn, jossa on tekstuuria.

Dokumentoitu 115.000 Martindalen hankauskestävyys tekee metritavarasta relevantin, kun kalusteet ovat aktiivisessa käytössä. Polyesterikuitu tukee samalla käytännöllistä arkea, jossa huollon pitää olla vaivatonta.

Kangaskaupoille ja ammattimaisille ostajille light taupe on väri, joka myy tasaisesti rauhallisena perusvärinä. Monet valitsevat sen varastoväriksi uudelleenverhoiluun ja pieniin sarjoihin, koska se toimii hyvin sekä lämpimien puulajien että viileämpien materiaalien kanssa. Varastotoimitus tekee uudelleentilauksesta helppoa, kun sinun täytyy sovittaa aiempiin toimituksiin.

Käsittele tahrat hellävaraisesti ja vältä tarpeettoman korkeaa lämpöä. Testaa aina puhdistusmenetelmä pienelle, piilossa olevalle alueelle.

Yhdistä useampiin saman sarjan sävyihin kohdassa Huonekalukangas rakenteella.

Tilaa alkaen 10m – toimitus 1-3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →