Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy laivastonsininen, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 20 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Huonekalukangas rakenteella – Laivastonsininen on kudottu verhoilukangas 100% polyesteristä, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100 – 24.HPL.11262
– Rakenne: Kudottu rakenteellinen verhoilukangas
– Kulutuskestävyys: 115.000 Martindale

Laivastonsininen on klassinen huonekaluväri, koska se tuo ilmeeseen painokkuutta ja rauhaa ilman, että se tuntuu kovalta. Kudottu rakenne antaa hillityn elävyyden, joka nostaa pinnan ilmettä sekä suurissa sohvissa että pienemmissä tuoleissa.

Laatua käytetään usein sohviin, nojatuoleihin, ruokapöydän tuoleihin, penkkeihin ja kiinteisiin istuintyynyihin. 400 g/m² paino tekee siitä robustin metritavaran, kun haluat verhoilukankaan hyvällä kestävyydellä ilman, että se on liian paksu työstettäväksi.

115.000 Martindalen kulutuskestävyys tekee kankaasta sopivan sekä koteihin että kovempaan käyttöön, jossa huonekaluja käytetään useita tunteja päivässä. Vakaa, kudottu rakenne auttaa myös pitämään siistin muodon reunoissa ja kulmissa verhoilussa.

Moni ammattimainen ostaja valitsee laivastonsinisen varastoväriksi, koska se on helppo yhdistää puuhun, metalliin ja neutraaleihin tekstiileihin. Väri toimitetaan tasalaatuisena rullasta toiseen, joten voit suunnitella sarjoja ja täydennystilauksia vähäisemmillä poikkeamilla.

Puhdista ja huolla sillä menetelmällä, jota normaalisti käytät huonekalutekstiileille. Tee aina testi näkymättömään kohtaan. Vältä kuivausrumpua.

Löydä lisää yhteensopivia vaihtoehtoja kategoriasta Huonekalukangas rakenteella.

Tilaa alkaen 10 m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →