Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy munakoiso, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 100 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Tässä kankaassa yhdistyy syvä munakoison sävy ja hienostunut, melkein huomaamaton tekstuuri. Tasainen ja tiheä kudonta luo sileän pinnan, jossa on pehmeä tuntu ja kevyt joustavuus. Pintastruktuuri muistuttaa klassista neulosta tai hienoa villasekoitetta, mikä tekee materiaalista erityisen miellyttävän koskettaa ja antaa sille elegantin ulkoasun. Väri on kauttaaltaan yhtenäinen, mikä korostaa kankaan laadukasta vaikutelmaa ja mahdollistaa monipuolisen käytön sisustuksen yksityiskohdista vaatteiden valmistukseen.

Kankaan laadukas rakenne soveltuu erinomaisesti esimerkiksi tyylikkäisiin blusereihin, mekkoihin tai kevyisiin takkeihin, joissa arvostetaan sekä mukavuutta että näyttävyyttä. Kotona materiaali toimii mainiosti esimerkiksi koristetyynyissä, verhoissa tai huonekaluverhoiluissa, joissa värin syvyys ja elegantti pinta pääsevät oikeuksiinsa. Helppo käsiteltävyys tekee siitä houkuttelevan vaihtoehdon myös erilaisiin verhoiluprojekteihin sekä gobeliiniverhoiluihin, joissa tarvitaan kestävää ja näyttävää materiaalia.

Jos etsit vaihtoehtoja samantyylisille projekteille, tutustu myös huonekalujen veluureihin, puoli-panama-kankaisiin sekä mokkanahkaan, jotka löydät verkkokaupastamme.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →