Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy metsänvihreä, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 24 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Pintarakenteinen verhoilukangas – metsänvihreä on kudottu verhoilukangas 100% polyesterista, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100 – 24.HPL.11262
– Rakenne: Kudottu pintarakenteinen verhoilukangas
– Hankauksenkesto: 115.000 Martindale

Metsänvihreä antaa luonnon inspiroiman ilmeen, joka sopii hyvin yhteen puulajien, tummien metallien ja lämpimien neutraalien sävyjen kanssa. Kudottu pintarakenne tuo pintaan eloa ilman levotonta vaikutelmaa.

Laatua käytetään usein tuolien, sohvien, penkkien ja sängynpäätyjen verhoiluun. Se toimii myös pehmusteisiin ja vahvoihin tyynynpäällisiin, kun haluat metritavaran, jossa on selkeä hankauksenkesto ja vakaa rakenne.

Hankauksenkesto 115.000 Martindale tekee kankaasta relevantin valikoimiin, joita myydään asiakkaille, joilla on korkeat odotukset kestävyydestä. Tiivis, kudottu pintarakenne antaa samalla hyvän peittävyyden ja suljetumman ilmeen huonekaluun.

Verhoilukangas 400 g/m² on käytännöllinen paino tuotannossa, koska se pitää muotonsa verhoilussa ja kestää käsittelyä useiden työvaiheiden läpi. Väri toimitetaan tasalaatuisena rullasta toiseen, mikä on etu sarjatuotannossa ja jälkitilauksissa samaan malliin.

Kangaskaupat ja pienemmät valmistajat valitsevat usein vihreitä sävyjä täydentämään harmaita ja sinisiä perusvärejä, koska ne tuovat lisää sisustusvaihtoehtoja ilman tyylin vaihtamista.

Puhdista ja huolla sillä menetelmällä, jota normaalisti käytät verhoilutekstiileille. Testaa aina pienellä alueella ennen kokonaispuhdistusta. Vältä kuivausrumpua.

Katso koko sarja kategoriasta Pintarakenteinen verhoilukangas.

Tilaa alkaen 10m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →