Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy taupe, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 64 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Lämpimän taupen sävyinen kangas tuo tilaan pehmeää ja rauhallista tunnelmaa. Hienostunut, tasaisesti kudottu pinta ja hillitty meleerattu ilme tekevät siitä elegantin valinnan monenlaisiin sisustuskohteisiin. Keskipaksu materiaali antaa kankaalle hyvän muotonsa, minkä ansiosta se soveltuu erityisen hyvin huonekalujen verhoiluun, tyynyihin sekä erilaisiin sisustustekstiileihin. Tiivis ja tasalaatuinen kudos tuntuu sileältä ja kestää hyvin päivittäistä käyttöä.

Kankaan joustava rakenne mahdollistaa tarkat leikkaukset ja siistin viimeistelyn, joten se sopii myös luoviin ompeluprojekteihin. Väri yhdistyy vaivattomasti muihin sisustussävyihin, mikä tekee siitä ajattoman pohjan niin klassisiin kuin moderneihin koteihin. Käytä esimerkiksi verhoilukankaiden rinnalla tuomaan yhtenäisyyttä sisustukseen, tai yhdistele gobeliinikankaisiin luodaksesi persoonallisia yksityiskohtia.

Laatu ja kestävyys tekevät tästä vaihtoehdosta erinomaisen valinnan myös vaativampaan käyttöön. Tutustu laajempaan kudottujen kankaiden valikoimaan tai löydä inspiraatiota puoli-panama-kankaista kodin uudistamiseen.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →