Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy terrakotta, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 100 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Lämmin ruosteen sävy tuo sisustukseen maanläheistä tunnelmaa ja syvyyttä. Tiivis, hienostunut kudos yhdistyy hillittyyn, mattapintaiseen tekstuuriin, joka tuntuu pehmeältä ja miellyttävältä kosketuksessa. Kankaan keskivahva laatu tekee siitä kestävän valinnan niin huonekalujen verhoiluun kuin koriste- ja sisustustyynyihin. Yhtenäinen ja sileä pinta luo ajattoman ilmeen, joka sopii sekä klassisiin että modernimpiin tiloihin.

Tämä kestävä materiaali on ihanteellinen vaihtoehto esimerkiksi nojatuolien, sohvien tai ruokapöydän tuolien päällystämiseen, tarjoten samalla mukavuutta ja pitkäikäisyyttä. Myös luovat DIY-projektit, kuten seinävaatteet tai laukut, onnistuvat helposti tämän laadukkaan kankaan avulla. Yksivärinen toteutus mahdollistaa helpon yhdistelyn muiden tekstiilien kanssa, ja neutraali sävy korostaa sekä värikkäitä että luonnonläheisiä yksityiskohtia kodissa.

Tutustu laajempaan verhoilukankaiden valikoimaan ja löydä lisää vaihtoehtoja erilaisiin tarpeisiin. Jos etsit erityisesti kuvioituja vaihtoehtoja, tutustu myös gobeliinikankaisiin sekä puoli-panama -verhoilukankaisiin. Inspiraatiota materiaalivalintoihin saat lisäksi kudotuista kankaista.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →