Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy harmaa, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 49 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Pintarakenteinen verhoilukangas – harmaa on kudottu verhoilukangas 100% polyesterista, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100 (24.HPL.11262)
– Hankauksenkesto: 115.000 Martindale
– Rakenne: Kudottu, pintarakenteinen

Harmaa on joustava perusväri, joka toimii monissa sisustustyyleissä ja on helppo pitää vakituisena osana kodintekstiilivalikoimaa. Pintarakenteinen kudos antaa kevyen meleeratun efektin, mikä voi olla etu huonekaluissa, joita käytetään joka päivä. Laatua käytetään usein sohviin, tuoleihin, sängynpäätyihin ja penkkeihin sekä tyynyihin ja irtopehmusteisiin.

Tiivis kudos antaa hyvän peittävyyden ja vakaan pinnan, joka säilyttää rauhallisen ilmeen suurilla pinnoilla. 400 g/m² tarjoaa jämäkän materiaalin, joka toimii hyvin verhoiluprosessissa, ja 115.000 Martindale tekee kankaasta relevantin, kun asiakkaasi kysyvät korkeaa kulutuskestävyyttä päivittäiseen käyttöön.

Huonekaluvalmistajien, verhoomoiden ja kangaskauppojen ostajat valitsevat usein harmaan, koska sitä voi tilata uudelleen ympäri vuoden ja yhdistää sekä vaaleisiin että tummiin yksityiskohtiin. Väri toimitetaan tasalaatuisena rullasta toiseen, mikä helpottaa saman ilmeen ylläpitämistä sarjatuotannossa.

Imuroi säännöllisesti ja taputtele roiskeet pois heti. Vältä hankaamasta tahroja rakenteeseen. Testaa puhdistus aina piilossa olevalla alueella.

Katso lisää vaihtoehtoja kategoriasta Pintarakenteinen verhoilukangas, tai siirry kategoriaan Kodintekstiilikankaat muiden kodin laatujen löytämiseksi.

Tilaa alkaen 10m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →