Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy himmeä vanha roosa, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 74 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Tämä kauniisti kudottu kangas hurmaa hillityllä, hämärän vanhalla vaaleanpunaisella sävyllään, joka tuo sisustukseen pehmeää eleganssia. Kankaan tiivis, hieno kudos tekee pinnasta miellyttävän mattapintaisen ja tasaisen, mikä korostaa laadukasta yleisilmettä. Molemmat puolet ovat identtiset, mikä helpottaa kankaan käyttöä esimerkiksi tyynyissä, verhoissa tai muissa kodin tekstiileissä, joissa viimeistelyyn kiinnitetään erityistä huomiota.

Kankaan keskivahva rakenne soveltuu loistavasti verhoiluun, esimerkiksi nojatuolien, sohvien tai istuintyynyjen päällystykseen. Se sopii myös mainiosti pehmeiden sisustustekstiilien, kuten päiväpeitteiden tai verhojen ompeluun, ja antaa mahdollisuuden toteuttaa laadukkaita kudottuja sisustusprojekteja. Yhtenäinen, rauhallinen värimaailma toimii tyylikkäänä pohjana erilaisille koteihin ja julkisiin tiloihin suunnitelluille projekteille.

Kangas on oivallinen valinta myös gobeliini- ja veluuriprojekteihin, joissa tarvitaan sekä kestävyyttä että hienostunutta ulkonäköä. Kankaan tasapainoinen rakenne ja ajaton sävy tekevät siitä erinomaisen vaihtoehdon sekä pieniin että suuriin DIY-ideoihin.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →