Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy oliivi, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 84 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Tämä hillityn oliivinvihreä verhoilukangas tuo sisustukseen rauhallisen ja ajattoman ilmeen. Kankaan tiivis ja tasainen kudonta antaa sille hienostuneen, mattapintaisen ulkonäön sekä miellyttävän ja napakan tunnun. Pehmeä, hieman eläväinen väri sisältää luonnollisia keltaisia ja ruskeita vivahteita, jotka tuovat syvyyttä sävyyn. Materiaali sopii erinomaisesti esimerkiksi sohvien, nojatuolien ja tuolien verhoiluun sekä tyynyjen ja muiden kodin tekstiilien valmistukseen.

Joustavuus ja keskivahva paksuus tekevät siitä helposti käsiteltävän sekä kestävän valinnan monenlaisiin projekteihin. Yksivärinen pinta mahdollistaa yhdistelyn erilaisten sisustustyylien ja kuosien kanssa. Soveltuu sekä suuriin että pienempiin huonekaluihin, sillä kankaan yhtenäinen sävy tuo tilaan rauhaa ja harmoniaa. Tutustu muihin laadukkaisiin verhoilukankaisiin, kuten gobeliinikankaat, puoli-panama tai ylellinen huonekalujen veluuri. Lisää inspiraatiota löydät myös kudotuista kankaista.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →