Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy petrooli, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 73 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003

Tästä printistä

Syvä petrolin sävy yhdistyy hienostuneeseen, tiiviiseen kankaaseen, jonka kudottu rakenne luo eläväisen mutta hillityn pinnan. Pintaan muodostuu viehättävä mattapintainen ilme, joka korostaa materiaalin syvyyttä ja sopii sekä moderneihin että klassisiin sisustuksiin. Tasainen ja laadukas kudos tuntuu miellyttävältä ja kestää hyvin toistuvaa käyttöä, minkä ansiosta valinta sopii erityisesti huonekalujen, kuten sohvien, nojatuolien ja sängynpäätyjen verhoiluun. Korkea Martindale-arvo takaa pitkäikäisyyden ja tekee materiaalista ihanteellisen myös julkisiin tiloihin sekä koteihin, joissa kestävyys on tärkeää.

Väri pysyy tasaisena suuremmissakin projekteissa, mikä helpottaa esimerkiksi suurempien huonekalusarjojen valmistusta ja tilausten hallintaa. Kangas on helppo pitää siistinä, ja polyesterikuidun ansiosta se säilyttää muotonsa verhoiltujen reunojen ympärillä. Sopii myös koriste- ja istuintyynyihin, joissa halutaan yhdistää esteettinen ilme ja käytännöllisyys. Tutustu muihin vaihtoehtoihin verhoilukankaiden valikoimassa tai löydä erilaisia struktuureja gobeliini-kankailla, puoli-panama-malleilla sekä veluurikankailla.

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →