Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy beige, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 4 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Antrasiitti AU2512-019
Munakoiso AU2512-007
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Pintarakenteinen verhoilukangas – beige on kudottu verhoilukangas 100% polyesterista, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100–24.HPL.11262
– Rakenne: Kudottu, pintarakenteinen
– Hankauksenkesto: 115.000 Martindale

Beige on varma valinta, kun haluat vaalean ja klassisen huonekaluvärin, joka toimii monenlaisissa tyyleissä. Pintarakenne tuo selkeän tekstiilimäisen ilmeen ja luo vaihtelua pintaan, jolloin väri ei näytä täysin tasaiselta suurissa kalusteissa. Laatua käytetään usein sohvien, nojatuolien ja ruokapöydän tuolien verhoiluun. Se sopii myös penkkipehmusteisiin, istuintyynyihin ja tyynyihin sisustusmallistoissa.

Hankauksenkesto 115.000 Martindale tekee metritavarasta käyttökelpoisen paljon käytettäviin huonekaluihin, kun haluat minimoida nopean kulumisen riskin. Vakaa kudos helpottaa siistin lopputuloksen saavuttamista verhoilussa, koska kangas pitää muotonsa pingotuksessa.

Kangaskaupat ja ammattimaiset ostajat valitsevat beigen usein valikoiman perusväriksi, koska se sopii yhteen monien muiden värien ja materiaalien kanssa. Varastotuotteena se sopii hyvin sekä jatkuviin korjauksiin että toistuviin tilauksiin samalle asiakkaalle, kun haluat saman ilmeen ajan myötä.

Huolto riippuu kalusteen käytöstä. Aloita hellävaraisella tahranpoistolla ja vältä korkeaa lämpöä puhdistuksessa.

Katso lisää verhoilulaatuja kategoriasta Verhoilukangas.

Tilaa alkaen 10m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →