Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Kuvioitu verhoilukangas, sävy antrasiitti, pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 20 m

Sama laatu, useita värejä

Pintarakenteinen verhoilukangas on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+12 väriä lisää sarjassa

Munakoiso AU2512-007
Beige AU2512-002
Konjakki AU2512-010
Harmaa AU2512-018
Harmaa/ruskea AU2512-0005
Vaalea taupe AU2512-003
Laivastonsininen AU2512-015

Tästä printistä

Pintarakenteinen verhoilukangas – antrasiitti on kudottu verhoilukangas 100% polyesterista, 400 g/m² ja 146 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 400 g/m²
– Leveys: 146 cm
– Sertifiointi: OEKOTEX STANDARD 100 (24.HPL.11262)
– Hankauksenkesto: 115.000 Martindale
– Rakenne: Kudottu, pintarakenteinen

Antrasiitti on lähellä mustaa ja antaa terävän, ajattoman ilmeen huonekalumallistoihin. Kudottu pintarakenne tuo syvyyttä, jolloin väri ei näytä litteältä suurilla pinnoilla. Laatua käytetään usein sohviin, lounge-tuoleihin, penkkeihin ja verhoiltuihin paneeleihin, ja se toimii myös hyvin tyynyihin ja irtopehmusteisiin, kun haluat rauhallisen peruspinnan rakenteella.

400 g/m² ja tiivis kudos tekevät kankaasta mittapysyvän käsittelyssä ja antavat hyvän peittävyyden, kun se pingotetaan vaahdon ja vanun päälle. 115.000 Martindale tekee siitä relevantin tiloihin, joissa kuormitus on korkea ja asiakkaasi odottavat kulutusta kestävää ratkaisua.

Kodintekstiilivalikoimaa pitävät kangaskaupat, verhoilijat ja pienemmät huonekaluvalmistajat valitsevat usein antrasiitin varmaksi perusväriksi, koska se on helppo yhdistää moniin puulajeihin ja metalleihin. Väri toimitetaan tasalaatuisena rullasta toiseen, joten voit valmistaa sarjoina ja tilata uudelleen ilman sävyeroja.

Imuroi säännöllisesti ja poista roiskeet nopeasti taputtelemalla. Vältä kovaa harjausta, joka voi muuttaa pinnan ilmettä. Testaa tahranpoistoaineet aina huomaamattomassa kohdassa.

Löydät lisää sävyjä kategoriasta Pintarakenteinen verhoilukangas, tai katso koko kategoria Verhoilukangas.

Tilaa alkaen 10m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Laatu100 % polyesteri
SertifiointiOEKOTEX STANDARD 100 - 24.HPL.11262
Paino 400 g/m²
Martindale115 000
Leveys146 CM

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →