1–3 dages levering · Skandinavien GOTS · OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-handel uden moms
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Sports Fleece violet meleret 240 g/m² 145-150 cm
På lager · 34 m

Om dette print

Sports Fleece – Violet meleret er fleece i 100% polyester, 240 g/m² og 145-150 cm bred.

Specifikationer:
– Materiale: 100% polyester
– Vægt: 240 g/m²
– Bredde: 145-150 cm
– Certificering: Ikke oplyst
– Konstruktion: Fleece (antipeeling)

Violet meleret sportsfleece bruges ofte til fleecetrøjer, løbetrøjer med fleecefor, lette jakker og varme mellemlag, hvor du ønsker en farve med dybde. Den melerede effekt giver et roligt farvespil, som fungerer godt i basiskollektioner og i farvetemaer.

Antipeeling er en praktisk egenskab, når metervaren skal holde et pænt udtryk ved brug. Kvaliteten er udviklet til at reducere fnuller, så overfladen fremstår mere ensartet over tid. Det er en fordel for både stofbutikker, der vil undgå reklamationer, og producenter, der ønsker en stabil vare i gentagne leverancer.

Søger dine kunder efter stof engros grossister eller stof engros tyskland, handler det ofte om pris, stabilitet og levering. Med lager i Danmark kan du planlægge genkøb uden lang ventetid, og du får en fleece-kvalitet der er velegnet til mange standardmodeller i en produktion.

Vask ved 30 grader. Undgå skyllemiddel. Undgå tørretumbler for at bevare overfladen og minimere slid.

Find flere varianter i vores Fleece – Antipeeling kategori.

Bestil fra 10m – levering 1–3 hverdage i Skandinavien

Spec sheet

Kvalitet 100 % polyester
Vaskeanvisning
Vægt240 g/m²
Bredde145-150 cm
Vault

Mangler du noget mere eksklusivt?

Premium digitalprint i begrænset oplag, kun til Vault-medlemmer.

Se Vault →