Toimitus 1–3 päivässä · Skandinavia OEKO-TEX 100 MOQ 10 m EU-kauppa ilman ALV:tä
DK · DKKEN · EURFI · EUR
Tummanpunainen velour pehmeillä laskoksilla
Varastossa · 20 m

Sama laatu, useita värejä

Huonekaluveluuri on saatavana useissa sävyissä – sama laatu, sama leveys.

+19 väriä lisää sarjassa

Pronssi VV2509-034
Kerma VV2509-001
Norsunharmaa VV2509-017
Espresso VV2509-006
Pullonvihreä VV2509-010
Grafiitti VV2509-019
Harmaanvihreä VV2509-013
Farkunsininen VV2509-012

Tästä printistä

Veluuri – tummanpunainen on 100% polyesterista, 360 g/m² ja 145 cm leveä.

Tekniset tiedot:
– Materiaali: 100% polyesteri
– Paino: 360 g/m²
– Leveys: 145 cm
– Sertifiointi: Oekotex
– Hankauksenkesto: 140.000 Martindale
– Rakenne: kudottu veluuri

Tummanpunaista veluuria käytetään usein koristetyynyihin, istuintyynyihin, penkkeihin, sängynpäätyihin ja verhoilupaneeleihin, kun halutaan klassinen ilme ja syvä väri. Sävy toimii hyvin joulukangas-kokoelmissa, mutta on myös ympärivuotinen sisustuksen perusväri, koska se asettuu tilaan rauhallisesti.

Veluuripinta tuntuu pehmeältä ja antaa kylläisemmän väri-ilmeen, kun valo osuu nukkaan eri kulmista. Tämä tekee kankaasta sopivan, kun halutaan vaihtelua suurille pinnoille ilman kuviota. 140.000 Martindale tekee laadusta relevantin arkikäyttöön, jossa vaaditaan hyvää kulutuskestävyyttä.

Laatua ostavat tyypillisesti kangaskaupat sekä pienemmät huonekalu- ja sisustusvalmistajat, joilla on tarve veluurille, jota on helppo suunnitella ja tilata uudelleen. Polyesteri tekee metritavarasta käytännöllisen tuotannossa, koska se on mittapysyvä ja sopii toistuviin toimituksiin. Oekotex on etu, kun materiaalivalinnat pitää pystyä perustelemaan omille asiakkaille.

Puhdista tai pese hellävaraisesti tarpeen mukaan. Testaa aina ensin näytteellä. Vältä kuivausrumpua, jotta nukka ja pinnan ilme säilyvät.

Laajenna valikoimaa saman laadun muilla väreillä kategoriasta Verhoiluveluuri.

Tilaa alkaen 10 m – toimitus 1–3 arkipäivää Skandinaviaan

Spec sheet

Bemærk uden sort bagside!

Laatu 100% polyesteri
Sertifiointi OEKO-TEX Standard 100
Pesuohje
Paino 360 g/m²
Leveys 145 CM
Martindale 140.000

Lataa tuotekortti (PDF)

Vault

Kaipaatko jotain eksklusiivisempaa?

Premium-digiprinttejä rajoitettuina erinä, vain Vault-jäsenille.

Katso Vault →